Deň Zeme a Rozprúdime regióny v Piešťanoch

Témy z oblasti ekológie a trvalej udržateľnosti sú nám blízke a venujeme sa im aj prostredníctvom vzdelávacích aktivít, ktoré realizujeme v kultúrnom a vzdelávacom centre Elektrárňa Piešťany. Pri príležitosti tohtoročného Dňa Zeme sme pre návštevníkov Elektrárne a širokú verejnosť pripravili zaujímavé podujatie spojené s prednáškami, predajnými stánkami a interaktívnymi workshopmi pre malých aj veľkých. Deň Zeme v Elektrárni Piešťany obohatí aj obľúbené podujatie – prezentácia tradičných remesiel z programu Rozprúdime regióny Nadácie ZSE.

Pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o ekológiu, budú určené prednášky na populárne témy ako kváskovanie, slowfashion, kompostovanie a mnohé ďalšie. Možno aj mnohí z vás často rozmýšľajú, ako by bolo možné správať sa šetrnejšie k prírode, ale neviete odkiaľ začať. Aj vďaka jednoduchým radám a návodom môžete zistiť, že aj malá zmena v našom každodennom živote môže mať pozitívny efekt na životné prostredie v našom bezprostrednom okolí. Zároveň vám s tým môžu pomôcť aj predajné stánky, v ktorých si priamo na mieste bude možné nakúpiť základné vybavenie pre bezobalovú a ekologickú domácnosť.

Téma znižovania odpadov a plytvania je dnes veľakrát považovaná za novinku, dôsledok dnešnej uponáhľanej doby a konzumnej spoločnosti. Už naši starí a prastarí rodičia však dokázali zužitkovať to, čo im príroda poskytla s čo najmenším plytvaním. Aj preto sme sa rozhodli myšlienku Dňa Zeme spojiť s obľúbenými ukážkami tradičných remesiel. Tie do Elektrárne Piešťany opäť prinesú organizácie podporené v grantovom programe Rozprúdime regióny Nadácie ZSE. Program pravidelne finančne podporuje projekty zamerané na uchovanie a zviditeľnenie tradičných zvykov konkrétnych regiónov západného Slovenska. Aj tentokrát si všetci návštevníci budú môcť na mieste vyskúšať rôzne tradičné remeslá. Nenechajte si ujsť príležitosť stať sa na malú chvíľu majstrom modrotlače či paličkovanej čipky, rezbárom či kamenárom.

Vstup na podujatie je voľné a vzhľadom na predchádzajúci veľký záujem verejnosti sa uskutoční počas víkendu, v sobotu 27.4.2019 v čase od 13:00 do 18:00. Podrobné informácie o podujatí a jednotlivých prednáškach, stánkoch a remeslách budú postupne uverejňované na https://www.facebook.com/events/390283618370255/.

Sídlo

Nadácia ZSE
Čulenova 6, 816 47 Bratislava

Kontaktujte nás

nadaciazse@zse.sk
0907 718 093

Poštová adresa

Nadácia ZSE
Čulenova 6, 816 47 Bratislava